• Свеж
Трговска Марка Ликовна Уметност Романтична Париз Јас Црвена Јакна Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

Трговска Марка Ликовна Уметност Романтична Париз Јас Црвена Јакна Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

DEN 2.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Јулија Пуринтонсубјект : Архитектура Стил : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има двојка на клупа пред Ајфеловата Кула.Ликовната уметница И муралистка Јулија Пуринтон го дели своето време помеѓу нежниот пејзаж на северниот брег Бостон и малото рурално село Во Вермонт. Двете места обезбедуваат многу материјал за нејзините евокативни пејзажни слики. Таа го опишува своето студио Во Масачусетс како "одгледувачница за кучиња, барака за саксии, соба за кал и светилиште."Работејќи во масла, акрилик, венецијански малтер и глазура, уметничкото дело На Јулија има прозрачен сјај на слики од уметници кои влијаат врз неа : Максфилд Парохија, Винслоу Хомер и Сликарите На Училиштето На Реката Брендивин. Многу слоеви на глазура создаваат атмосферски расположенија на нејзините пејзажи. Нејзината работа се наоѓа во галериите на источниот брег. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. двојка на клупа пред Ајфеловата Кула.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Близнак Над Близнак Метален Кревет На Спрат Со Отстранлива Скала, Удобни Скалила, Лесен за составување, Црн

Максимизирајте го просторот за спалната соба на вашето дете со Близнакот Над Двокреветниот Метален Кре

DEN 2544.00