• Свеж
Доживотна Нога Правоаголник Преклопна Маса Затворен Надворешен Комерцијален, Бел Гранит

Доживотна Нога Правоаголник Преклопна Маса Затворен Надворешен Комерцијален, Бел Гранит

DEN 1087.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Доживотно 6-Метарски Комерцијални Гнездење Виткање Маса-Карактеристики на 72 во. х 30 во. обликувана маса (бел гранит) со тркалезна рамка за преклопување (сива). Оваа табела е изработена со Челик Со Ниска Легура со Висока Јачина (ХСЛА) и има дизајн на гнездење што им овозможува на масите да се редат заедно. Оваа табела е испорака на капка (поединечно спакувана). 10-годишна ограничена гаранција. Доживотните Комерцијални Маси за Преклопување од 6 Метри се изградени од полиетилен со висока густина и се посилни, полесни и потрајни од дрвените маси. Иновативниот дизајн на гнездење овозможува масите цврсто да се вклопат заедно и помага да се одржат наредените маси исправени и цврсти. Оваа генијална архитектура заштедува 20% на висината на редење во споредба со претходните модели. Нашите маси се заштитени СО ув со конструкција за сите временски услови и за внатрешна и за надворешна употреба. Патентираниот дизајн на челична рамка обезбедува цврста основа и е заштитен со завршница обложена со прав, отпорна на временски услови. Нашиот Челик Со Ниска Легура со Висока Јачина (ХСЛА) создава полесна маса со зголемена цврстина и стабилност. Изградени за строгост на тешка комерцијална употреба, Масите За Преклопување Доживотно ги надминуваат предизвикувачките стандарди на БИФМА и се поддржани со десетгодишна гаранција. Доживотна Маса За Преклопување, 6 Стапки Карактеристики : Атрактивен Стил со Изложен Челичен Канал. Ги надминува Стандардите АНСИ/БИФМА. Внатрешна/Надворешна Употреба. Лесен Дизајн. Челична Рамка Отпорна На ' Рѓа Во Прав. Седишта Шест Удобно. Отпорен на дамки и Лесен за Чистење. Супериорна Јачина и Издржливост. Маси Гнездо Заедно Заштеда На Простор За Складирање и Транспорт. Ув-Заштитен Полиетилен Со Висока Густина (HDPE) Врвот. Внатрешна/надворешна маса има полиетиленска пластична маса заштитена СО Ув-Густина (HDPE) и Челична рамка обложена со Ниска Легура (HSLA) со Висока Јачина. Мебелот е лесна маса што може да се реди со иновативен дизајн на гнездење што овозможува транспортирање и складирање на повеќе маси без лизгање или менување; со преклопливи нозе. Ги надминува стандардите АНСИ/БИФМА. Максимален капацитет на тежина : 2000 фунти (рамномерно распоредени). Уживајте во 10-годишна ограничена гаранција. Отворени димензии : 72 х 30 х 29 инчи . Преклопени димензии : 72 х 30 х 2 инчи. Висина на каналот на рамката : 2 инчи . Нога крст цевка дијаметар : 1 инч . Собрана тежина : 35,5 килограми. Тежина капацитет : 2000 фунти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Близнак Над Близнак Метален Кревет На Спрат Со Отстранлива Скала, Удобни Скалила, Лесен за составување, Црн

Максимизирајте го просторот за спалната соба на вашето дете со Близнакот Над Двокреветниот Метален Кре

DEN 2544.00

Трговска Марка Ликовна Уметност Романтична Париз Јас Црвена Јакна Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

Уметник : Јулија Пуринтонсубјект : Архитектура Стил : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уме�

DEN 2.67