• Свеж
Лавар Керман Бред Традиционална Област Килим, Црвена Морнарица, 5'1 7'6

Лавар Керман Бред Традиционална Област Килим, Црвена Морнарица, 5'1 7'6

DEN 1088.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Фините затворени теписи Во Колекцијата Лавар Керман ќе донесат елеганција на стариот свет во вашиот дом или деловен канцелариски декор. Висина на купот : 0,5 инчи. Класично Стилизирани Персиски Теписи. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Боја : Црвена/Морнарица. Овие традиционално стилизирани килими се совршен додаток на секоја формална трпезарија, голема соба или извршни деловни апартмани. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Изберете од големини за да одговараат на секој простор, вклучувајќи мали, средни и големи правоаголни килими. Достапно во повеќе големини. Големина : 5'1" х 7 '6". 59% Памук, 32% Јута, 9% Полипропилен.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.