• Свеж
Ласерски Копир Филм 8.5 Х11 6 Пкг-Јасно, Пк 3, Графикс

Ласерски Копир Филм 8.5 Х11 6 Пкг-Јасно, Пк 3, Графикс

DEN 655.68

Од стоката
Достапно е за нарачката

Филмовите за компјутерски Графикс беа дизајнирани да го олеснат изработката од кога било! Овој матиран мат филм е обложен од едната страна за да прифати само мастило за печатач со мастило. (Ве молиме проверете дали ја избирате опцијата што работи со вашиот печатач). Едноставно креирајте го вашиот дизајн и стартувајте го филмот За Графикс На Компјутерот преку вашиот печатач! Тоа е тоа! Својствата за брзо сушење и не-размачкување значат дека можете да изработувате со вашето темпо. Границите за Компјутерски Графикс се ограничени само од вашата имагинација. Создадете единствени преклопувања, страници за списанија, честитки, накит, налепници и многу повеќе! Можете исто така да користите гумени печати и алатки за втиснување за да го подигнете вашиот дизајн на следното ниво. Овој пакет содржи 6 листови јасен Ласерски Графикс Филм од 8,5 х 11". Што го прави совршен додаток на секоја занаетчиска соба! Бидете сигурни да го проверите остатокот Од Линијата За Графикс На Компјутерот за вашиот следен проект! Изберете од пет различни стилови, вклучувајќи, Јасен, Мат, Леплив И Мастило! Графикс продава квалитетни пластични филмови за креативни индустрии од 1963 година. Производите на графикс се грижат За Пазарите За Уметност, Занаетчиство, Графика и Дизајн со традиционални и иновативни филмови за да ја поттикнат вашата креативност. КОМПЈУТЕР ЗА ПЕЧАТЕЊЕ ФИЛМ - компјутерски графикс празни транспаренти го прават дизајнирањето и изработката покреативни од кога било! Стартувајте го филмот преку ласерски печатач или користете гумени марки за да создадете нешто уникатно. ПЕЧАТЕТЕ ЖИВОПИСНИ СЛИКИ-Создадете единствени прекривки, списанија, честитки, накит, налепници и многу повеќе! Границата е вашата имагинација!. БРЗО СУШЕЊЕ-Не грижете се за дамките! Компјутерски Графикс Филм е брзо сушење и не-размачкување. САМО ЛАСЕРСКИ ПЕЧАТАЧИ : овој филм е обложен од двете страни за да овозможи само ласерско печатење. Ве молиме проверете го типот на печатачот пред употреба! Ние исто така нудиме опција за печатење со мастило. ИДЕАЛНА ГОЛЕМИНА : овој пакет содржи 6 листови јасен филм за ласерско печатење од 8,5 х 11". Произведено во САД.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.