• Свеж
Nitto NT 245 40r W Гума

Nitto NT 245 40r W Гума

DEN 1518.88

Од стоката
Достапно е за нарачката

Нито НТ05 е летна гума произведена за тркачки возила, која ќе се користи за трки на улица и патека. Гумата нуди безбедна летна временска тракција. Издржливото соединение за гуми со голема брзина и оптималниот контакт со патот работат заедно за да го подобрат држењето на сувото и влажно време на гумата. Соединението ја одржува својата гумена флексибилност во летните горештини и помага да се намали таложењето на топлина долж областа на шарата. НТ05 гарантира првокласни перформанси со голема брзина. Оптимално крутите елементи на шарата помагаат да се избегне свиткување на шарата, додека специјално формулираното соединение ја одржува својата влечна сила низ погонот со голема брзина. Оваа комбинација спречува формирање на дополнително, непотребно триење помеѓу гумата и површината на патот, што го намалува таложењето на топлина долж областа на шарата. Nitto nt05 P245/40 R19 98 W bsw летна гума Одговара : 2012 Honda Accord HFP 2021-23 Kia K5 GT-Линија 2011-14 Acura TL SH-AWD 2009-14 Nissan Максима SV 2015-16 Hyundai Битие 5 2012 Buick Лакрос База 2010-11 Buick La Crosse cxs 2011 Buick Regal cxl 2013 BUICK lacross турнеја 2009 Acura Tl Sh-AWD 2016-18 nissan Максима СР 2015-20 Acura Tlx SH-AWD 2009 понтијак G8 Gxp 2017-20 битие G80 5 2016-17 Buick Regal Sport Турнеја 2020 Nissan Максима Платина резерва 2014-16 BMW 535 I БАЗА 2014-15 infiniti Q50 Хибриден Спорт 2014 BMW 535i xdrive База 2017-20 Bmw 530 I Xdrive БАЗА 2018 INFINITI q50 хибриден лукс 2013-14 Линколн Mkz Хибрид 2017-22 Bmw 530i База И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашето Вклопување графичка контрола за проверка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Близнак Над Близнак Метален Кревет На Спрат Со Отстранлива Скала, Удобни Скалила, Лесен за составување, Црн

Максимизирајте го просторот за спалната соба на вашето дете со Близнакот Над Двокреветниот Метален Кре

DEN 2544.00