• Свеж
Рингерс Ракавица Р-Јаже Спасување Црна XXL

Рингерс Ракавица Р-Јаже Спасување Црна XXL

DEN 2.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Првите реагирачи и пожарникари кои го одложуваат или рапел можат да се потпрат на Ракавиците Р-353 Ракавици За Спасување На јаже за заштита и функционалност на која било работна сцена. Овие тешки ракавици со јаже нудат врвна синтетичка кожа преку дланката, помеѓу прстите и на врвовите на прстите, како и шевовите На Кевлар за крајна издржливост и флексибилност. Со контролен канал за јаже обложен со пена на дланката и неверојатен дизајн кој овозможува целосна умешност на врвот на прстот, овие ракавици за рапелирање и одложување му овозможуваат на носителот да врзува и одврзува јазли без да ги вади ракавиците. Тие, исто така, обезбедуваат удобност и вклопување со прицврстена кука и јамка tpr затворање на јазичето на манжетната. Без разлика дали одложувате, рапувате или дури кревате тежина, овие ракавици ќе обезбедат заштита и умешност што ви се потребни. Рингерс Р-353 Ракавиците За Спасување јаже сигурно ќе станат суштински дел од вашата опрема за спасување или качување. Рингерс Ракавици е лидер во обезбедувањето на работни ракавици со иновативна технологија за безбедност и одлично ракување на работното место. Тип На Ставка : Ракавици За Спасување. Бренд : ПРСТЕНИ РАКАВИЦИ. Производителот Дел Број : 353-12.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Трговска Марка Ликовна Уметност Романтична Париз Јас Црвена Јакна Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

Уметник : Јулија Пуринтонсубјект : Архитектура Стил : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уме�

DEN 2.67