• Свеж
Ликовна Уметност со заштитен знак Гроздобер Цветен IV Превртен Платнена Уметност Од Фарида Заман

Ликовна Уметност со заштитен знак Гроздобер Цветен IV Превртен Платнена Уметност Од Фарида Заман

DEN 2601.60

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Фарида Замансубјект : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има шарени диви цвеќиња на светло сина позадина. Истакнати Бои : Бела, Црвена, Зелена, Портокалова, Розова Фарида Заман е сликарка и илустратор од Торонто, позната по својот оптимистички, жив, шарен и чуден стил. Таа прикажува широка разновидност на апликации од нејзиниот стил : нејзината уметност се користи во постери, корици на книги, илустрации за книги за деца, корпоративни проекти, пакување храна, како и лиценцирање на нејзините слики за производи за подароци, облека, пакување и подароци. Љубовта на заман кон културата, патувањата низ детството и неодамнешните патувања Во Мароко, Тајланд, Турција, Иран и неколку Европски дестинации влијаат на мултикултурната природа на нејзината работа. Таа во моментов е инструктор во Уметничкото Училиште Авенија Роуд Во Торонто и води уметнички работилници и неделни часови за возрасни и деца во ликовна уметност и илустрација. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. шарени диви цвеќиња на светло сина позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Близнак Над Близнак Метален Кревет На Спрат Со Отстранлива Скала, Удобни Скалила, Лесен за составување, Црн

Максимизирајте го просторот за спалната соба на вашето дете со Близнакот Над Двокреветниот Метален Кре

DEN 2544.00