• Свеж
Прецизен анти-статички пинцер поставен за електроника, накит и детали работа

Прецизен анти-статички пинцер поставен за електроника, накит и детали работа

DEN 335.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Лесниот дизајн ги прави пинцетите полесно да се носат. Одлично за електроника, накит и други фини занаети, медицински и Лабораториска работа, козметичко отстранување на влакна, итн. Отпорното обложување на ESD помага да се заштити електрониката од статички. Тинцерите се ергономски дизајнирани со умерено флексибилен врв за да обезбедат точно стегање и да го намалат заморот на работниците. Тинцерите се третираат со топлина и зацврстени за да им дадат висок степен на флексибилност. Корицата на пинцетите зема анти-лизгачки третман за подобрување на ефикасноста на работата . Сетот е дизајниран да ги исполни барањата на електронските производи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.