• Свеж
& F Рачно Изработени Бои Енкаустична Боја Торта, 40мл, Ултрамарин Сина

& F Рачно Изработени Бои Енкаустична Боја Торта, 40мл, Ултрамарин Сина

DEN 402.88

Од стоката
Достапно е за нарачката

Енкаустичното сликарство, познато и како сликарство со топол восок, ви овозможува да користите природни материјали за да создадете слоевити, динамични слики и креации на мешани медиуми. Популарен е како природна алтернатива на маслените и акрилните бои. Тоа е разноврсен медиум бидејќи може да биде обликуван, слоевит, извајан, текстуриран и комбиниран со материјали за колаж без потребно време за сушење. Бојата е отпорна на влага и е многу издржлива. Изработени од пигмент, чист пчелин восок и смола од дамар. Подготвен за употреба. Силно пигментирани.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Долги Панталони За Жени Жени Американско Знаме Врвка За Влечење Широки Панталони За Нозе Хеланки Сива Л

смокви џогери струже жени; течни комбинезони за жени; обични работни блузи за жени; искинати фармерки за

DEN 526.72

Женски Врвови Кратки Ракави Дами Блуза Работна Облека Графички Отпечатоци Мода V-Вратот Летна Лубеница Црвена Л

Овој Моден Краток Ракав ткаенината за кошула е супер мека, еластична и лесна за мек, пријатен есенски, Ле

DEN 1.67