• Свеж
Дорман 611 - Навртка За Навртки за Тркала За Специфични Модели, Хром

Дорман 611 - Навртка За Навртки за Тркала За Специфични Модели, Хром

DEN 200.80

Од стоката
Достапно е за нарачката

Овие навртки за навртки на тркалата се изработени од јаглероден челик и се тестираат според бараните стандарди на автомобилската индустрија за да се обезбеди цврстина, долговечност и безбедност. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Јаглероден челик - материјалите ги исполнуваат стандардите НА АВТОМОБИЛСКАТА индустрија НА САЕ за цврстина и издржливост. Тестирано на корозија-72-часовно тестирање со спреј за сол за да се симулира тригодишна отпорност на корозија. Тестирани за истегнување-навртките за навртки се подложени на тестирање на индустриски стандардни докази за оптоварување за да се обезбеди цврстина. Доверлив квалитет-поддржан од тим професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Буик Привлечност : 2010 КАДИЛАК СРХ : 2013 КАДИЛАК ХТС : 2013, 2014, 2015 Шевролет Ц1500 : 1988, 1989, 1990, 1991 Шевролет Камаро : 2011 Шевролет К1500 : 1988, 1989доџ Полнач : 2011, 2012, 2013 Гмц Ц1500 : 1988, 1989, 1990, 1991 гмц к1500 : 1988, 1989. Дополнителни Карактеристики Боја : Хром.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.