• Свеж
Анџело: Дома Кавит 5-парчен тркалезен сет за јадење, орев, црна и сива боја

Анџело: Дома Кавит 5-парчен тркалезен сет за јадење, орев, црна и сива боја

DEN 4106.72

Од стоката
Достапно е за нарачката

Минималистичката силуета на 5-парчињата за јадење Кавит, поставена од Анџело : Домот прави стилски центар за секоја област за јадење. Современите криви се истакнуваат со целокупниот заоблен изглед на комбинацијата на таблети и подножјето. Додека карактеристичната архитектонска табела база во црна боја е надополнета со орев завршен врв создавајќи идеална боја со два тона. Тапациран во бујна сива кадифе, поставените перничиња и грбот обезбедуваат дополнителна удобност. Удобно седејќи до четири, овој обичен, но елегантен модерен сет за јадење е прекрасен додаток на секоја кујна или класичен поставување на трпезаријата. Сет од 5 парчиња вклучува : една (1) трпезариска маса и четири (4) столчиња за јадење. Инспирирана табела за подножје инспирирана од средниот век со современа финиш со два тона. Цврста метална база додава архитектонски интерес. Удобно поставени столици имаат внатрешна шема на дијамантски дијаманти. Нозете на металните столици обезбедуваат архитектонски интерес. Конструиран од метал, МДФ со фурнир, кадифе и пена. Нозете на маса и столици завршија во црно. Тапациран во бујна сива кадифе. Бродови во три (3) картони, потребно е склопување. Чаир Севкупни димензии : 32 инчи висока x 20 инчи ширина x 23 инчи длабоко. Димензии на седиштата : ширина 18 инчи високи x 20 инчи ширина x 23 инчи длабоки. Табела Севкупна димензии : 29 инчи висока x 39,3 инчи ширина x 39,3 инчи длабоки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Tupleple Industries Flamingo користејќи ретро телефонски образложени цвеќиња, графичка уметничка галерија завиткана од платно

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

DEN 3.00