• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Ослободување II Платнена Уметност Од Кери Шмит

Заштитен знак Ликовна Уметност Ослободување II Платнена Уметност Од Кери Шмит

DEN 0.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи букет гестикуларни розови цвеќиња насликани во висока сина вазна.Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката на гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Заштитен знак Ликовна Уметност "Ослободување II" Платнена Уметност Од Кери Шмит : Уметник : Кери Шмит. Предмет : Цветни. Стил : Современ. Спремен за бесење. Висок квалитет. Печатено со помош на giclee, што е напреден процес на печатење. Репродукциите практично не се разликуваат од оригиналите. Гикли е прифатен од многу галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија завиткана така што платното се обвиткува околу страните и ја крие рамката. Овозможува без рамка презентација на готовата слика.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Трговска Марка Ликовна Уметност Романтична Париз Јас Црвена Јакна Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

Уметник : Јулија Пуринтонсубјект : Архитектура Стил : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уме�

DEN 2.67