• Свеж
Лаку Високо-Назад Канцеларија Биро Стол Фау Кожа Извршен Стол Со Лумбална Поддршка, Црна

Лаку Високо-Назад Канцеларија Биро Стол Фау Кожа Извршен Стол Со Лумбална Поддршка, Црна

DEN 911.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Лаку Ребрести Канцеларија Биро Стол Висок Грб Кожа Извршната Конференција Задача Стол Прилагодливи Вртливата Стол Со Раце, Црна Ако барате канцелариски стол, овој лаку канцеларија стол е многу добар избор. Високиот Backономски Канцелариски Стол Со висок материјал може да го подобри вашето искуство со седење. Ergономскиот дизајн на столот може да ве спречи од болки во грбот и лумбална болка. Прилагодливата висина може да ви обезбеди дополнителна поддршка за поголема удобност. Тоа е модерен стил ќе ги красат вашата канцеларија и. Само направете ја оваа ставка пријатен додаток во вашата канцеларија! Клучни карактеристики : onomономски Дизајн : моделот на кривата С високиот дизајн на потпирачот за грб може да даде целосна поддршка на грбот и лумбалниот дел. Во близина на кривината на грбот, опуштете ги половината и грбот и ви овозможуваат да го поднесете притисокот на долго седење. Висококвалитетни Материјали : овој извршен стол со висок грб тапациран во висококвалитетна стп кожа. Тоа е издржлива синтетичка кожа, врвен изглед и лесна за чистење. Прилагодлива висина : можете да ја прилагодите висината на столот според вашата желба, можете да се прилагодите на најудобната положба. Модерен Канцелариски Стил : Елегантен стил на дизајн и едноставни бои совршено интегрирани во вашата канцеларија. Лесно склопување : ви обезбедивме илустрирани рачни упатства и потребен хардвер и алатки за ваша погодност. Спецификација : Димензии На Производот : 19.1" x19.7"x 46.3-49.5" (L x w x H) Инчи. Димензии на пакетот : 26,78" x 20,87"x13" (L x w x H) Инчи. Максимален Капацитет На Тежина : 280 ФУНТИ. 1 година ограничена гаранција. Тежина на предметот : 20,94 ФУНТИ. Пристигнете во еден картон. Боја : Црна. Картон вклучуваат : 1 X сосема нов стол. 1 X јасна инструкција за инсталација. 1 X комплетен пакет алатки за инсталација. Забелешка : за поддршка на клиенти, прашања и грижи, ве молиме контактирајте Ја Услугата за Клиенти подолу : е-пошта@.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.