• Свеж
Жардиниери Пушеле Кикирики, Оз Канистер

Жардиниери Пушеле Кикирики, Оз Канистер

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Жардиниерите Пушеле Кикирики имаат зачинет, целосно природен вкус кој е робустен и задоволувачки. Природниот вкус на чад од кокошка и разновидните зачини, вклучувајќи лук, кромид и црвен пипер, им даваат на овие крцкави јаткасти плодови одличен вкус и тие се солени до совршенство. Овие Кошер кикирики СЕ одгледуваат ВО САД и доаѓаат во херметички конзерва за да ја зачуваат свежината. Откако ќе го отворите овој 6 мл. канистер од кикирики, лесно се чуваат благодарение на капакот што може повторно да се затвори, што ги прави совршени за чување во оставата, чајната кујна, преземање семејни патувања или споделување со пријателите. 1 мл. порцијата има 160 калории и 7 гр протеини, што значи дека тие ќе помогнат да се спречи гладот и да се обезбеди енергетски поттик. Во овие хранливи цели кикирики нема транс масти или холестерол, така што можете да се вратите за повеќе грсти од ова неодоливо уживање. Препуштете се на смелиот вкус на овие вкусни Кошер ореви во секое време кога копнеете за вкусна зачинета закуска. Зачаден Вкус : Одете ореви и задоволете ја желбата за вкусна добрина на печените кикирики со навестување на чаден вкус. Станете Крцкави : чад со вкус на неодолива криза, овие врвни ЖАРДИНИЕРИ кикирики ја максимизираат текстурата и вкусот за навистина задоволувачко искуство со грицкање. Закуски Со Супстанција : 0г транс маснотии по порција, И КОШЕР ЖАРДИНИЕРИ Пушеле Кикирики Имаат 7гр растителни протеини и 14гр вкупна маст по 1оз порција за да ви помогнат да продолжите до оброкот. Во секое Време Закуска : со удобен капак со свежо заклучување и херметички контејнер, овој дарежлив канистер со пушени кикирики е секогаш подготвен за забави и дивеч ноќи. Поделете го на помали делови за патувања, планинарења или закуски за канцеларијата. Она што Го Добивате : Вклучува еден, 6 мл херметички, запечатлив КАНИСТЕР кој содржи ЖАРДИНИЕРИ Пушеле Кикирики за лесно, заедничко грицкање; Спакувани за свежина и одличен вкус.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.