• Свеж
Чудо нација момчиња џогер пан, големини 4- хаски

Чудо нација момчиња џогер пан, големини 4- хаски

DEN 0.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Панталоните со џогер од Wonder Nation се меки и удобни, што ги прави одлични за цел ден носење. Направено од истегната ткаенина што се движи како што прави. Ткаенината е завршена со квалитет на влага за да може да остане сув во текот на денот. Еластичната лента за половината обезбедува удобност додека прилагодливиот Draw Cord му дозволува да добие најдобро може да се вклопи. Ogогрите имаат еластична манжетна на нозете, и два џебови на страните за да може да ги чува своите предмети додека е во движење. Овие панталони се прават со употреба на рециклирани материјали и се достапни во цврсти и печатени бои. Свит на пот. Манжетни за нозе. Еластична лента за половината. Прилагодлив цртеж. Се протега. Содржина на ткаенина : Тело : 55% Еластомолтиестер полиестер/ 45% рециклиран полиестер, трим : манжетни за нозе : 58% полиестер/ 30% рециклиран полиестер/ 12% спандекс, торба за заден џеб : 100% полиестер.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.