• Свеж
Siobhan 'Alphabet M' Canvas Art

Siobhan 'Alphabet M' Canvas Art

DEN 958.40

Од стоката
Достапно е за нарачката

Јас доставив дизајн и беше избран да сликам коњ кој е изложен во локално средно училиште. Преземајќи 20 -годишна пауза од работа за да ги подигнам моите две момчиња, Сем и Рајли, мојата прва можност да се вратам во светот на уметноста, дојде кога една локална група ја стави на настанот Мане. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. По дипломирањето, мојот сопруг, Рој и јас се преселивме во Вишита Фолс, Тексас, каде што работев како наградуван графички уметник во локалниот весник и локална агенција за реклами. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Групата потоа ме замоли да сликам втор коњ што е изложен во градот. Истакнати бои : Бело, црно, сиво Моето име е Сиобан Мејсон и јас сум уметник кој живее во Вишита Фолс, Тексас. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Ова беше шанса уметниците да насликаат коњ што ќе биде изложен низ градот.Уметник : Siobhansubject : Typography Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткан платно АРТА Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира буквата m исполнета со шема на бела позадина. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Заработив диплома за новинарство со акцент во рекламирањето од државниот универзитет во Ново Мексико. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Близнак Над Близнак Метален Кревет На Спрат Со Отстранлива Скала, Удобни Скалила, Лесен за составување, Црн

Максимизирајте го просторот за спалната соба на вашето дете со Близнакот Над Двокреветниот Метален Кре

DEN 2544.00