• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Ноќта на вештерките миленичиња II“ платно уметност од Бет Гроув

Трговска марка ликовна уметност „Ноќта на вештерките миленичиња II“ платно уметност од Бет Гроув

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Бет Гровесубјект : Animalивотни Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има маче во костум од тиква покрај џек-о-фенер и сончогледи. Истакнати бои : бела, портокалова, тен, жолта, зелена Бет ја започна својата кариера како уметник во индустријата за честитки и на крајот се приклучи За 15 години. Нејзиниот декоративен стил се постигнува со создавање акварели со употреба на традиционални техники за цртање и сликање и дигитално додавање на современи елементи за дизајн. Сметам дека суптилните односи на боите се највозбудливиот дел од создавање уметност.? Бет работи надвор од своето домашно студио во Портланд, Орегон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Маче во костум од тиква покрај џек-о-фенер и сончогледи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Дизајн Фабрикен Злато Украсено Дрво Врамено Со Музејско Уметничко Печатење Со Двојно Матирање Насловено-Црно-Бело 1

Дизајн Фабрикен претставува прекрасно Златно Украсено Дрво 23х32 Врамено со Уметничко Парче Со Двојно Ма

DEN 3.33

Женски Врвови Кратки Ракави Дами Блуза Работна Облека Графички Отпечатоци Мода V-Вратот Летна Лубеница Црвена Л

Овој Моден Краток Ракав ткаенината за кошула е супер мека, еластична и лесна за мек, пријатен есенски, Ле

DEN 1.67