• Свеж
КТ облик на срцева зелена симулиран смарагден прстен во сребро сребро

КТ облик на срцева зелена симулиран смарагден прстен во сребро сребро

DEN 2.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Овој зелен симулиран смарагден прстен во форма на срце 1 CTS во Стерлинг Сребрена е исправна за посебна пригода или секојдневно носење. Одликувајќи се со симулиран смарагд и акцентиран со пенлива бела кубна цирконија, овој прстен е убаво направен во чисто 925 Стерлинг сребро. Родиум финиш го обложува овој прстен за да се обезбеди сјајот да трае подолго. Овој прстен доаѓа привлечно спакуван во кутија за подароци за потпис. Ораво 1 КТС форма на срцев зеленчук зелена симулирана смарагдна прстен во Стерлинг Сребрен скапоцен камен : Создаден смарагд. Тежина на карат од камера : 1 карат вкупна тежина. Облик : срце. Големина на камен : 7x7 mm. Поставување : ПРОНГ. Спецификации на прстенот : Метал : Стерлинг сребро. Заврши : Родиум. Тежина : 2,5 грама. Должина : 0,88 инчи. Ширина : 0,25 инчи. Висина : 0,1 инчи. Достапни големини : 5, 6, 7, 8, 9. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци за потпис.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.