• Свеж
Професионална комерцијална комерцијална оценка Ексетер 4 'градина клупа

Професионална комерцијална комерцијална оценка Ексетер 4 'градина клупа

DEN 3184.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Нашиот уникатен материјал (и производите направени од него) имаат историја на успех. Нашето комерцијално синтетичко дрво се користи низ целиот свет во околини со висок сообраќај од 2003 година и, како омилен за големите тематски паркови, видел употреба во проекти кои се движат од обичен мебел до мечување, тротоарите, wallидовите за покривање и садовите за ѓубре. Природните тонови налик на дрво, зрнеста текстура и издржливоста на бојата ја прават очигледна замена на дрвото .. и за разлика од другите пластични производи за замена на дрво, нема изглед или чувство сличен на восок. Оваа песна за материјален успех во комерцијални средини и во производство на висококвалитетен мебел на отворено доведе до лансирање на Sequoia Professional-премиум производи за мебел дизајнирани да бидат убави, функционални, трајни и инвестициски одделенија. Овие производи ви ги даваат сите придобивки потребни за области со висок сообраќај и се најавтентичен мебел за изглед на недвижнини на пазарот. Природна убавина без скапи главоболки за одржување на вистинско дрво. Стандардните бои (црна, измешана желади и крајбрежна тиково) обично се испраќаат за 3-5 дена. Дизајнерски бои (Чарлстон Грин, сушен мудрец, Нантукет Сина, Тофи, Тоскан Таупе, Бела и Вароса) и обично се испраќаат за 2-4 недели. Оваа клупа на Ексетер доаѓа во голем број на бои и е достапна во должина од 4ft и 6ft. Оваа ставка е доставена со хардвер за да ги поврзете безбедносните држачи (исто така испорачани) на нозете .. тогаш можете да го користите вашиот избор на завртка (не се снабдува) за да ги обезбедите заградите во земјата. Одржувањето е ветре, само миење на електрична енергија на широка или средна млазница за да се отстрани површинската варијанта. Оставете го овој производ во текот на целата година и секогаш ќе изгледа како нов. Овој производ е тестиран со оптоварување, по ASTM 1561-03 (2008) Стандарди за пластичен мебел на отворено и има капацитет за тежина од 500 фунти. Собранието е едноставно, а не'рѓосувачкиот хардвер е во кутијата. Професионална комерцијална комерцијална оценка Ексетер 4 'Градина клупа.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.