• Свеж
Ридл брзина младински фудбалски шлем, бела сива боја, X-Large

Ридл брзина младински фудбалски шлем, бела сива боја, X-Large

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Патентирана заштита од странично влијание со систем за прицврстување на маска за брзо ослободување, сопствена инфлација и преклопување за соодветно вклопување, удобност и стабилност. Заштита на патентирана заштита од странично влијание (PSIP) заснована на истражувања помага во намалување на силите од страничните влијанија. Технолошката карактеристика се состои од екстензии на странични обвивки во комбинација со екстензии на странични лагерна инфлација и преклопување за правилно вклопување, удобност и стабилност. Подлоги за лагер и вилица. Инфлацијата може да биде потребна за прилагодување на конечните големини . Обвинение-Покрив за отпорна на лагер со антимикробни својства вградени за да се заштити производот. Обезбедува удобност и стабилност . препорачано за младински играчи преку помлад високо . профил на брзина на школка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.