• Свеж
Медлин композитна клупа за бања со грб

Медлин композитна клупа за бања со грб

DEN 13263.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Клупите за бања им помагаат на пациентите кои имаат потешкотии да седат во стандардна када или да стојат под туш. Клупите со грб даваат дополнителна поддршка и удобност. Не лизгање, гумени нозе се спротивставуваат на лизгање на кадата или подот за туш. Нозете се прилагодливи за висина за соодветно вклопување. Издржлива и Rustproof сепластична конструкција. Доаѓа со дополнително длабоко и широко седиште за удобност на корисниците. Отстранливите раце му помагаат на рамнотежата на пациентот, но може да се отстрани за полесни трансфери. 300 lb. (136 кг) капацитет на тежина; Висина на седиштето, 17 "-21,5 " (43 см-55 см); Длабочина на седиштето, 16,75 "(43 см); ширина на седиштето, 22 " (56 см). Композитни клупи за бања со грб - MDS89755 R.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Близнак Над Близнак Метален Кревет На Спрат Со Отстранлива Скала, Удобни Скалила, Лесен за составување, Црн

Максимизирајте го просторот за спалната соба на вашето дете со Близнакот Над Двокреветниот Метален Кре

DEN 2544.00

Трговска Марка Ликовна Уметност Романтична Париз Јас Црвена Јакна Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

Уметник : Јулија Пуринтонсубјект : Архитектура Стил : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уме�

DEN 2.67