• Свеж
Едноставно kindубезни пелени, неверојатно меки, големина 4, брои

Едноставно kindубезни пелени, неверојатно меки, големина 4, брои

DEN 1.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

УСДА сертифициран производ за био-корекција со 55% био-базирани материјали. Одлично како алтернатива за пелена за крпа, за момчиња и девојчиња за обука на ситници, ноќна заштита и време на пливање. Клинички тестиран од Дерматист® и го додели својот највисок рејтинг со 5 starвезди од страна на дерматолозите. Парови најдобро со Dyper едноставно kindубезни марамчиња за бебиња. Погоден индикатор за влажност на p H што ја менува бојата кога пелена е полна. Добив бизнис : Гордо Б Корп Сертифициран значи највисоки стандарди за независно потврдени перформанси, одговорност, управување со животната средина и транспарентност се исполнети.Пелени кои изведуваат за еднократна употреба пелени направени со растителни материјали дизајнирани за чувствителни новороденчиња, прееми и кожа на дете. Подготвени да го истражат светот. Производите се дизајнирани да ги даваат приоритетите на состојките базирани на растенија и се прават без штетни хемикалии. Вискоза од бамбус е овластен чекор ОЕКО-TEX®, потврдувајќи го еколошкото и општествено одговорното производство. Клинички тестиран со Dermatest®, заработувајќи го највисокиот рејтинг со 5 starвезди од страна на дерматолозите. Пелените се OEKO-Tex® Standard 100 овластени за безбедност и Dermatest® 5-starвездички клинички тестирани за компатибилност на кожата. Сертифициран стандард 100 од ОЕКО-Текс за отсуство на штетни материи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.