• Свеж
Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен двојно ореол за ангажман на срцето

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен двојно ореол за ангажман на срцето

DEN 2.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

За тој многу посебен некој овој гламурозен миабела дијамантски двојно ореол, ангажирање на срце, е токму она што ви треба. Ова прекрасно парче ќе направи убав подарок за вашата сакана личност. Изработено во сјајно сребро, овој прстен има светло, ламно-сет, светла дијамант (G-H, I1-I2) во центарот, врамен од срцев мотив за да додаде длабочина, брилијантност и искра. Овој прстен е дополнително акцентиран со 62 кружни, пронг и треперливи дијаманти поставени од отвори (G-H, I1-I2) формирајќи ореол и украсување на групата. Овој убав дијамантски срцев прстен е вкусен додаток на секој ансамбл и прави прекрасен прстен за ангажман. Овој дијамантски прстен е дополнително засилен со високо-полски финиш за да му даде брилијантно сјаен изглед. Мајбела накит : Со повеќе од 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искри. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 3/8 Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен двојно ореол за ангажман на срце : Изработен во сребро. 3/8 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Безел, песни и камења поставени од пилиња. Ширина на опсегот : 1,9мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Sumn Industries Мода лого шишиња Шампањски шишиња убавина и модно сликарство сиво врамен уметнички печатен wallид уметност

Додадете димензија во која било просторија со нашите текстурирани врамени уметнички дела на Giclee Нашите

DEN 895.84

Време на празник Прелитни предводени светла за промена на бојата, вештачко новогодишно елка на Кенеди, 7,5 '

Време на одмор Целосната и бујна 7,5 'предосветлена вештачка новогодишна елка на Кенеди е совршен додато�

DEN 0.67