• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Црвена кардинална Божиќна картичка“ платно уметност од Мишел Кембел

Трговска марка ликовна уметност „Црвена кардинална Божиќна картичка“ платно уметност од Мишел Кембел

DEN 3.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Мишел КембелСубјект : Animals Tyle : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвен кардинал на снежна гранка. Giclee (JEE-CLay) е напреден процес на производство репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мишел Кембел „Црвена кардинална Божиќна картичка“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.