• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Пејзаж 5“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Пејзаж 5“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 3.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Lantern Presssubject : Пејзаж-апелатив : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има рид до шума покриена со разни цвеќиња и животни.икули (eeи-Клеј) е напредно печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Пејзаж 5“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Близнак Над Близнак Метален Кревет На Спрат Со Отстранлива Скала, Удобни Скалила, Лесен за составување, Црн

Максимизирајте го просторот за спалната соба на вашето дете со Близнакот Над Двокреветниот Метален Кре

DEN 2544.00

Трговска Марка Ликовна Уметност Романтична Париз Јас Црвена Јакна Платнена Уметност Од Јулија Пуринтон

Уметник : Јулија Пуринтонсубјект : Архитектура Стил : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уме�

DEN 2.67