• Свеж
Целосен гас DC105- Група АГМ батерија

Целосен гас DC105- Група АГМ батерија

DEN 1.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Батериите со стаклена мат со врвна стакло се прават за најтешките апликации во светот - висок шок и вибрации, излез и влез со висок ампеража и екстремни температурни опсези. Со инвестирање во премија AGM батерија, уверен сте силен почеток без оглед на условите што живеете, додатоците што ги користи вашето возило или патиштата во кои патувате - асфалт, нечистотија, чакал, песок или оние што ги создавате самостојно. Технологија за апсорбирана стаклена мат (AGM) без одржување - не е потребна вода, без излевање, без протекување и нема одржување. Системот под притисок на вентилот под притисок на протекување е дизајниран за безбедност и долг живот. Помага во спречување на оштетување на суво и киселина на терминалите. Оксидот со висока густина на плочата обезбедува максимална услуга за напојување по фунта и сигурна велосипед.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.