• Свеж
Империјал скапоцен камен 10К жолто злато овално исечено перидот 1 6ct TW Diamond Memon's Manight

Империјал скапоцен камен 10К жолто злато овално исечено перидот 1 6ct TW Diamond Memon's Manight

DEN 2.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Изработено во 10к жолто злато, прстенот прикажува 7мм х 5мм овален исечен перидон скапоцен камен, поставен во неговиот центар. Дијаманти за сечење на канали, со вкупно 1/6 CT.T.W го разгледува центарот на камен. Завршено со затегнат сјај, овој перидот и дијамантскиот прстен за мажите сигурно ќе врти глави. Прстен за машка солитер на овална перидот. Peridot Gemstone овално намалување во големина 7mm x 5mm. 1/6 CT.T.W Акцент на природен дијамант со тркалезно намалување. 10 K поставување на жолто злато. Полиран финиш.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.