• Свеж
Janенел Пенер „Холидеј Санта и“ платно уметност

Janенел Пенер „Холидеј Санта и“ платно уметност

DEN 719.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Â - Таа во моментов живее и создава уметност во Германија. Јанел Пенер „Холидеј Санта и“ платно уметност.Уметник : Janelle Penners Ubject : Seasonal Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на Дедо Мраз што држи подарок на едноставна зелена позадина. Истакнати бои : Зелено, вино, сиво, црвено, кафеаво, бело, Тан Јанел Фалке ја најде својата инспирација од природната убавина на северозападниот дел на Пацификот на рана возраст. Elleенел првенствено е самоучена и експериментирала со разни медиуми, иако обично работи со комбинирање на традиционални и дигитални уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Подоцна во животот, нејзината инспирација потекнува од секоја уметничка форма од раните господари, до денешните графики и рекламирање. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Tupleple Industries Flamingo користејќи ретро телефонски образложени цвеќиња, графичка уметничка галерија завиткана од платно

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

DEN 3.00

Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, злато сечење на прирабница, се вклопува во 1985 година- Понтијак Firebird

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на вис�

DEN 5759.68

Sumn Industries Мода лого шишиња Шампањски шишиња убавина и модно сликарство сиво врамен уметнички печатен wallид уметност

Додадете димензија во која било просторија со нашите текстурирани врамени уметнички дела на Giclee Нашите

DEN 895.84

Време на празник Прелитни предводени светла за промена на бојата, вештачко новогодишно елка на Кенеди, 7,5 '

Време на одмор Целосната и бујна 7,5 'предосветлена вештачка новогодишна елка на Кенеди е совршен додато�

DEN 0.67