• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „базилика зелена“ платно уметност од Јохана

Трговска марка ликовна уметност „базилика зелена“ платно уметност од Јохана

DEN 639.68

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Јоханасубјект : Cuisinestyle : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сцена целосно исполнета со зелени лисја. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Јохана „Басилика зелена“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Stuple Industries Симпатична гума мечка Графичка уметност црна врамена уметничка печатена wallидна уметност, дизајн од Ешли

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

DEN 5200.00