• Свеж
Лорел Модерен Извршен Стол Врзани Кожа Седиште-Врзани Кожа Назад-5-ѕвезда База-Бела Кожа-20 Седиште Ширина 18.75 Седиште Длабочина-25 Ширина 24.8 Длабочина 47 Висина-Секој

Лорел Модерен Извршен Стол Врзани Кожа Седиште-Врзани Кожа Назад-5-ѕвезда База-Бела Кожа-20 Седиште Ширина 18.75 Седиште Длабочина-25

DEN 1807.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Како Дел од Модерната Серија Столови На Лорел, овој извршен стол со висок грб има едноделно обликувано седиште и грб со врзани кожни перници. Хромираните метални краци се покриени со кожни влошки за професионален изглед. Функциите вклучуваат пневматско прилагодување на висината на седиштето од 19" до 21-3/4" вртење, навалување, навалување на коленото и прилагодување на напнатоста на навалување со пет позиции на заклучување. Дијаметарот 26-4/5", основата со пет ѕвезди изработена од полиран алуминиум е опремена со тркала со двојно тркало од 55 мм, качулка за лесно движење на столот. Седиште мерки 20" широк х 18-3/4" длабоко. Големината на грбот е висока 17-1/2" широк х 25-1/4". Капацитетот на тежината е 275 фунти. Тип На Производ-Стол. Кастер/лизгање/тркало-5. Материјал На Седиштето-Врзана Кожа. Максимална Ширина На Седиштето - 20". Максимална Длабочина На Седиштето - 18,75". Стол/Тип на седиште-Извршен Стол. Прилагодливо Седиште-Да. Висина На Седиштето Минимум-19". Максимална Висина На Седиштето - 21,75". Назад Материјал - Врзана Кожа. Максимална Висина На Грбот - 25,25". Максимална Ширина На Грбот - 17,50". Материјал За Потпирач За Раце-Кожа. Боја На Раката-Хром. Основна Форма-5-ѕвезда. Тип На Грб - Висок Грб. Функција На Седиштето-Амортизирана. Земја На Потекло - Кина. Вкупно Рециклирана Содржина Проценти-Не. Потребно Е Собрание-Да. Вкупна Висина Максимум-47". Вкупна Ширина Максимум-25". Вкупна Длабочина Максимум - 24.8". Основна Боја-Бела. Серија На Производи-Модерна. Тежина Капацитет Текст - 275 фунти. Назад Материјал-Заклучување. Производител-Лорел. Препорачани Апликации-Канцеларија. Производителот Дел Број-59502. Производителот Веб Адреса-http : // . Материјал-Кожа. Ограничена Гаранција-5 Години. Зелен Индикатор-Ј.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.