• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Есен монарх елк“ платно уметност од Мајкл Будден

Трговска марка ликовна уметност „Есен монарх елк“ платно уметност од Мајкл Будден

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Мајкл Буденсубјект : животни Стил : Рустикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има елк што стои во центарот на едно поле. Истакнати бои : Сина, тен, зелена, кафеава, сива, црна Мајкл Будден, роден во 1957 година, е меѓународно познат уметник кој живее и работи во родниот Newу ерси. Од 1980 година преку 1995 година Буден, концентриран на сликање на дивиот свет освојувајќи над 100 награди во емисии низ целата земја. Неговата уникатна употреба на композиција, расположение и осветлување го привлече вниманието на најголемите издавачи на уметност, уметнички списанија и музеи. Неговите слики можат да се најдат во збирките на музејот за уметност во Ли Ли Јакисон, Ваусау, ВИ; Музеј на диви животни на Хирам Блавулт, Орадел, NJу ерси; и Центарот за уметност во Бенингтон, Бенингтон, ВТ. Како и многу приватни колекции. Неговата уметност е прикажана во списанија како „Американски уметност Преглед“, „Уметници списанија“, „Артс вести“ од дивиот свет и уметноста на Средниот Запад. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Елк што стои во центарот на полето.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Студио Винвуд Студио Цвето и ботаничка wallидна уметност платно го отпечати „руменилото сон“ домашен декор, 15 10

Карактеристики : Предмет : Флорална и ботаничка хонорална декор стил : Glamcolor : Pink, White Shape : Правоаголник : П�

DEN 0.33