• Свеж
Лав Бренд предиво 24- Памук Голден Мерцеризиран памук со жолт предиво

Лав Бренд предиво 24- Памук Голден Мерцеризиран памук со жолт предиво

DEN 558.88

Од стоката
Достапно е за нарачката

Запознајте 24/7 Котон® предиво! 24/7 Cotton® е влошена тежина, мерцеризирана 100% предиво од природно влакна. Процесот на меркаризација му дава на предивото неверојатна боја и сјај што ќе трае низ повеќе циклуси на миење. Изберете од најразлични 24 различни бои, кои ќе бидат совршени за правење модни облеки, домашни украси, додатоци за бања и кујна и предмети за бебиња и деца. • Тежина на предиво : 4 Среден мерач на капчиња : 14 sc x 19 r на G-6 (4 mm) плетен мерач : 20 sts x 28 r на #6 (4 mm) дворови : 186yd / 170m Тежина : 3,5oz / 100g влакна : 100g влакна : влакна : 100g влакна : влакна : 100 G влакна : Памук • Детали за влакна : 100% мецеризиран памук • Упатства за нега : машина за миење машини, машина за суво • Детали за нега : машина за миење на машината. Почетната температура на водата не треба да надминува 40 C или 105 F. Било кој растворувач на суво чистење, освен трихлоретилен, може безбедно да се користи. • Не може да се користи производ за белило. Фен за машина може редовно да се користи со максимум поставување на средна топлина. Редовно пеглање, пареа или суво, може да се изврши на средно опкружување (150 C, 300 F). •.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Заштитен знак Ликовна Уметност Опкружете Се Со Убавина Платнена Уметност Од Кери Шмит, Црна Мат, Сребрена Рамка

Подготвена за презентација во рамка достапна Во различни големини Ликовна Уметност "Опкружете се Со Уб�

DEN 3.00