• Свеж
Ита-Мед Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки, Средна Поддршка, За Жени Хг: Х-П

Ита-Мед Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки, Средна Поддршка, За Жени Хг: Х-П

DEN 2.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

ИТА-Мед Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки, Средна Поддршка, За Жени 20-22 mm Hg обезбедува посилна поддршка на стапалото и глуждот, каде што ви е најпотребно, и постепено се намалува по должината на ногата. Овие хулахопки ќе помогнат да се минимизира болниот оток, болка и замор од продолжување на стоењето, подобрување на циркулацијата и спречување на проширени вени заедно со многу повеќе корисни фактори. Достапно во три бои. Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки. Средна Поддршка, 20-22 mmhg компресија. Помогне во спречување на згрутчување на крвта, проширени вени и други венски нарушувања. Помага во намалување на заморот, болката и отокот на нозете. Совршен за жени кои поминуваат време на нозе или седат без движење. Идеален за употреба за време и по бременоста и за жени со проблеми со целулитот. Чиста, елегантна, удобна. Достапни Бои : Црна, Беж, Гола. Достапни Големини : П, М, Т, XT, П, П+ (Видете ја табелата со големини за вашата големина).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Stuple Industries Симпатична гума мечка Графичка уметност црна врамена уметничка печатена wallидна уметност, дизајн од Ешли

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

DEN 5200.00