• Свеж
Трговска марка ликовна уметност шеесет и четири четвртини платно уметност од Мишел Калкинс, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност шеесет и четири четвртини платно уметност од Мишел Калкинс, црна мат, црна рамка

DEN 2.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Ова подготвено уметничко дело на подготвено, издвојувано уметничко дело има шарени квартални кругови. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и доаѓа подготвено за зачувување. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Трговска марка ликовна уметност „Шеесет и четири четвртини“ платно уметност од Мишел Калкинс, Црна мат, Црна рамка : Уметничка : Мишел Калкинс. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Студио Винвуд Студио Цвето и ботаничка wallидна уметност платно го отпечати „руменилото сон“ домашен декор, 15 10

Карактеристики : Предмет : Флорална и ботаничка хонорална декор стил : Glamcolor : Pink, White Shape : Правоаголник : П�

DEN 0.33