• Свеж
Nillight Led Парчиња Круг 1500lm Вграден ЕМС Работа Светлина 90° Поплава Зрак Агол За Теренски Светла Странично Светло w 16awg DT Жици Комплет За Трактор Камион БРОД ATV UTV, Години

Nillight Led Парчиња Круг 1500lm Вграден ЕМС Работа Светлина 90° Поплава Зрак Агол За Теренски Светла Странично Светло w 16awg

DEN 479.52

Од стоката
Достапно е за нарачката

3 инчен Круг СУПЕР Поплава ПРЕДВОДЕНА Работа Светлина Парчиња со / жици комплет. Мали, но моќни и разноврсни светла. Специјално дизајниран како надградба за класичните тркалезни светла од 4,5 инчи. Помала големина, но моќен излез и може широко да се користи како браник светла ,ights светла, предната страна задниот покрив светла за трактор камион мотоцикл нечистотија ВЕЛОСИПЕД АТВ ХИВ косилка моторни санки брод палубата виљушкар и други комунални опрема итн. ЛЕД Чипови : осрам лед чипови; ЛЕД Моќ : 12w/КОМПЈУТЕР. Суров Лумен : 1500ЛМ/КОМПЈУТЕР; Ефективен Лумен : 1200ЛМ/КОМПЈУТЕР. Перформанси на осветлување : 44метар@ 1лукс, 10метар@20ЛУКС. Тип на зрак : Поплава; Агол На Зрак : 90°поплава. Работен Напон : 10-30 V DC. Температура на бојата : 5700К. Водоотпорен : IP67. Материјал : алуминиумско куќиште, плоча од алуминиумска подлога,чипови предводени Од Осрам, леќа за КОМПЈУТЕР. Донесувајќи му уникатен извонреден изглед, исто така поширок излез на светлина од капакот на целиот екран.90°Агол На Супер Поплава Зрак. Користете приспособена леќа И светлосен капак со совршен дизајн на оптичка рефрактивна површина и теорија на дистрибуција на светлина за оваа светлина, постигнувајќи го нејзиниот агол на зрак во супер поплава од 90°и излез на светлина во рамномерна супер осветленост. поврзување со жица, носејќи ја секоја светлина точно повисока 1500 литри И стабилен излез За да го осветли Целиот Пат Напред. Ви дава помалку лесно распаѓање или мртви led диоди, но долг животен век 50,000 + часа. Исто така, светлата се со вграден ЕМС за заштита НА ЕМИ/РФИ, го решаваат прашањето за радио пречки и треперење. директен Електричен Приклучок за Приклучоци доаѓа со 16wg DT конектори 2 комплет за жици за ожичување што вклучува реле за прекинувач и осигурувач сите во еден сет. Само директно приклучете и играјте со светла, прилично лесно и брзо закачување. широките Апликации Може да бидат широко користени како светла За браник, светла заightsови, предни странични задни светла за мотоцикли со тракторски камион НЕЧИСТОТИЈА ВЕЛОСИПЕД АТВ КОСИЛКА за моторни санки за моторни санки виљушкар и друга комунална опрема итн.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.