• Свеж
Реноги Amер Засилувач 12v 24V 36V 48V Dc Влез MPPT Контролер За Соларно Полнење Автоматски Параметар Прилагодлив Лцд Дисплеј Регулатор На Соларен Панел

Реноги Amер Засилувач 12v 24V 36V 48V Dc Влез MPPT Контролер За Соларно Полнење Автоматски Параметар Прилагодлив Лцд Дисплеј

DEN 2559.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Контролорот ЗА ПОЛНЕЊЕ Rangy 60 A ROVER MPPT е интелигентен негативен контролер за заземјување. Изграден со заштита од обратен поларитет, краток спој, прегревање, исто така способен за полнење на премногу испразнети литиумски батерии. Портата RS232 му овозможува Наverерот да комуницира со модулот BT-1 Bluetooth, кој може да се спари со Апликацијата renogy BT smartphone. Спецификација Номинален Напон : 12v/24 V/36 V/48 V Автоматско Препознавање. Номинална Струја на Полнење : 60А. Номинална Струја На Оптоварување : 20А . Макс. PV Влезна Моќност : 800 W/12 V; 1600 W/24 V; 2400 W/36 V; 3200 W/48 V.Макс. ПВ Влезен Напон : 150 ВДЦ (77°F), 140 VDC (13°F) . Само-Потрошувачка : 0,7 W-1,2 W. Работна Температура : -31 °F до 113 °F . Компензација на температурата : - 3m V/°C/2 V (стандардно). Димензии : 11.22 х 8.07 х 4.00 инчи. Тежина : 7,9 килограми. Комплет : ИП32 . Терминали : 4 AWG. Гаранција 2-годишна материјална гаранција. ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА 1*Controер 60 Засилувач MPPT Контролер За Соларно Полнење, 1*Далечински Сензор За Температура, 1*Држачи за Монтирање.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Кошмарот на Дизни Тим Бартон Пред Божиќ - Да Живее Ѕидниот Постер Од Кралот На Тиквата Со Дрвена Магнетна Рамка, 22.375 34

Ова Трендови Меѓународниот Дизни Тим Бартон Кошмарот Пред БожиќДа Живее Ѕидниот Постер Од Кралот На Ти�

DEN 3.33