• Свеж
Сафавиех Барселона Анабел Геометриски Четириаголници Бушава Област Килим Или Тркач

Сафавиех Барселона Анабел Геометриски Четириаголници Бушава Област Килим Или Тркач

DEN 2.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Тепих Во Барселона Во Медитерански Стил Бушави Килими Во Медитерански стил на Колекцијата Барселона Се Инспирирани од начинот на живот и designетиката на дизајнот северно и јужно од Медитеранот. Овие прекрасно шагови ги премостуваат историските крајбрежја На Шпанија и Мароко со мода-вистинска боја и меки, бујни текстури. Марокански мотиви од плочки од четириаголник и димензионални, слоевити линиски обрасци течат низ топлиот, карактеристичен куп на секој килим во оваа колекција. Колкот дома дизајнер?првиот избор за мод кат декор. Рака Тафтувана Во Индија . Висина на купот : 1,75 инчи. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање . 80% Полиестер, 20% Памук . Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.