• Свеж
Iousубопитна игра на плажа Georgeорџ Дискавери

Iousубопитна игра на плажа Georgeорџ Дискавери

DEN 143.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Класичен дизајн заснован на оригиналните iousубопитни Georgeорџ книги од Маргрит и Х.А. Реј! Изберете картичка за да откриете за кое морско суштество или шарено богатство за кои ловите. Потоа, вртете го спинерот и погледнете во светилникот, пристаништето или островот за да се обидете да најдете натпревар. Но, внимавајте ￯ ﾿ᄁ ᄒタ ￯ ᄒモ ᄒモ ᄒモ Ако вртите бран, богатствата ќе се лизгаат и ќе се кријат во нови тајни места. Најдете најмногу богатства за победа! Iousубопитна игра на плажа Georgeорџ Дискавери : Наградувана, иновативна игра. Оригинални гроздобер уметнички дела од Маргрит и Х.А. Реј. Забавен пресврт на класична игра за меморија. Вежби вештини за појавување и меморија на детето. Охрабрува истражување и откривање. Учи дедуктивно расудување. Содржина на играта : 1 кутија за тресење и изглед со 5 врати за загатки (21 богатство и „песок“ запечатени внатре). 1 спинер. 29 картички. Прирачник за правила за 1 игра.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.