• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Едноставно ливчиња VIII топла култура“ платно уметност од Ен Таволети

Трговска марка ликовна уметност „Едноставно ливчиња VIII топла култура“ платно уметност од Ен Таволети

DEN 1.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Ен Таволетисјубјект : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производски тип : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дрвја што се наоѓаат на полето полна со диви цвеќиња. Истакнати бои : зелена, бела, тен, сива, розова за Ана Таволети, цртање и сликање отсекогаш биле нејзини страсти. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Johnон Сингер Сарџент и Рене Груау. Ен го добила својот соработник за модна илустрација од Модниот институт за технологија во Newујорк. Нејзиниот стил на илустрација варира многу од уредничката мода до народната уметност. Таа работи во најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, пенкало и мастило, обоен молив и акварели. Во своето слободно време, Ана ужива во украсувањето, градинарството и да поминува време со сопругот, графички дизајнер и двајца синови тинејџери. Ен ја прави својата куќа во предградие на Питсбург, ПА. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. За Ен Таволети, цртањето и сликањето отсекогаш биле нејзини страсти. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Johnон Сингер Сарџент и Рене Груау. Ен го добила својот соработник за модна илустрација од Модниот институт за технологија во Newујорк. Нејзиниот стил на илустрација варира многу од уредничката мода до народната уметност. Таа работи во најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, пенкало и мастило, обоен молив и акварели. Во своето слободно време, Ана ужива во украсувањето, градинарството и да поминува време со сопругот, графички дизајнер и двајца синови тинејџери. Ен ја прави својата куќа во предградие на Питсбург, ПА. - Дрвјата кои толат поле полно со диви цвеќиња.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Храбрите Младенчиња Мечка на дизни и Пиксар-Памучна Маица Со Кратки Ракави За Возрасни-Прилагодена-Атлетска Морнарица

Официјална Стока За Пиксар Дизни / Пиксар Храбра Маица За Момчиња, Девојчиња, Мажи И Жени; Пиксар Маици С�

DEN 527.84

Икона Динамика На Возилото 77750ЦП 15-КОЛОРАДО 0-2ВО ЗАДНИОТ дел 2. НАСПРОТИ ПБ ЦДЦВ Пар Одговара изберете: 2015-, - ШЕВРОЛЕТ

Икона Динамика На Возилото 77750 CP 1515 КОЛОРАДО 02 IN ЗАДЕН 2.5 НАСПРОТИ PB ЦДЦВ Пар Динамика НА Возилото 77750 CP 1515

DEN 2.67