• Свеж
Womanената на Едгар Дегас, пеглање Ц 1877 година, платно уметност

Womanената на Едгар Дегас, пеглање Ц 1877 година, платно уметност

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани.Уметник : Едгар Degassubject : Figutative Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на жената пеглање. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Истакнати бои : Бела, тен, сива, црвена, црна боја што ја опфаќаат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нудат куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија на производи или проекти . Ironената на Едгар Дегас, Ingената Ц 1876 1877 година „Канвас уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Студио Винвуд Студио Цвето и ботаничка wallидна уметност платно го отпечати „руменилото сон“ домашен декор, 15 10

Карактеристики : Предмет : Флорална и ботаничка хонорална декор стил : Glamcolor : Pink, White Shape : Правоаголник : П�

DEN 0.33