• Свеж
Сет на четки за шминка за белзион Професионален квалитет и мека густа синтетичка рачка за злато злато

Сет на четки за шминка за белзион Професионален квалитет и мека густа синтетичка рачка за злато злато

DEN 959.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Компатибилен со кој било вид на основа, крем, прав и руменило. Без напор, изматете ја и измешајте ја шминката на кожата. Без низа и беспрекорно покритие, рачка со висок квалитет. Оваа заоблена четка работи со руменило, фондација или прав и помага да се создаде блиска, воздушна четка. Без напор примена и лесна мешавина. Контура дијагонално под јаготките и шупливите на образите. Страна на носот од мостот директно надолу. Под вашата коса. Директно на линијата на вилицата и под брадата. Користејќи кружни движења, додека сенката на контурата не е целосно измешана. Сет од 10 четки со повеќе функции, извршете скулптура, мешавина, прав и прикривање до совршенство, четки за сенка за усни и очи, четки за поставување прав, четки за руменило и фондација.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Дизајн Фабрикен Злато Украсено Дрво Врамено Со Музејско Уметничко Печатење Со Двојно Матирање Насловено-Црно-Бело 1

Дизајн Фабрикен претставува прекрасно Златно Украсено Дрво 23х32 Врамено со Уметничко Парче Со Двојно Ма

DEN 3.33