• Свеж
Енди Вилијамс - Божиќниот албум Енди Вилијамс - Винил

Енди Вилијамс - Божиќниот албум Енди Вилијамс - Винил

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Ограничено издание 180 грам црвена боја аудиофил винил ЛП притискање сместен во ракав за порта. Омилениот одмор во 1963 година, Божиќниот албум Енди Вилијамс беше првиот од десетте рекорди со теми за Божиќ, поп-кронарот Енди Вилијамс, објавен во текот на неговата легендарна кариера. Една од најпродаваните божиќни записи од 60-тите години, извонредната колекција со 12 патеки е позната по својата дефинитивна верзија на празничната институција quot; Тоа е најубавото време на Годишен; Сепак, Вилијамс Стерлинг препевки на такви иконични стандарди за празници како што е БЕЛ; Quot; Среќен празник/Сезол за празници; цит; првиот Ноелкот; и цит; о свети ноќен ноќ; не е премногу далеку. Албумите сочувствителни аранжмани и оркестрации доаѓаат со учтивост на великаните како Марти Паич, Роберт Мерси и nyони Мандел. Ограничено издание 180 грам црвена боја аудиофил винил ЛП притискање сместен во ракав за порта. Омилениот одмор во 1963 година, Божиќниот албум Енди Вилијамс беше првиот од десетте рекорди со теми за Божиќ, поп-кронарот Енди Вилијамс, објавен во текот на неговата легендарна кариера. Една од најпродаваните божиќни записи од 60-тите години, извонредната колекција со 12 патеки е позната по дефинитивната верзија на празничната институција „Тоа е најубавото време во годината“, но сепак стерлинг-препевките на Вилијамс на такви иконични стандарди за празници како „Белиот Божиќ“, „Среќен празник/сезоната на празници“ „Првиот Ноел“ и „О света ноќ“ не се премногу далеку. Симпатичните аранжмани и оркестрациите на албумот доаѓаат со учтивост на великаните како Марти Паич, Роберт Мерси и nyони Мандел.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Дизајн Фабрикен Злато Украсено Дрво Врамено Со Музејско Уметничко Печатење Со Двојно Матирање Насловено-Црно-Бело 1

Дизајн Фабрикен претставува прекрасно Златно Украсено Дрво 23х32 Врамено со Уметничко Парче Со Двојно Ма

DEN 3.33