• Свеж
Безбедност на базенот за вода во вода, се вклопува во 20 '42', Централен панел за одвод, UL класифициран до ASTM F1346

Безбедност на базенот за вода во вода, се вклопува во 20 '42', Централен панел за одвод, UL класифициран до ASTM F1346

DEN 1119.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Покривот за безбедност на базенот во рамките на правоаголникот на водата, се произведува во придржување кон строги стандарди за квалитет. Се одликува со врвна, комплетна мрежна мрежа со 2-тина лента во текот на капакот, за неспоредлива сила. Цврстиот материјал се прикажува лисја, гранчиња, па дури и нечистотија и тиња. Централната панел за одвод на мрежа дозволува водата да се пробива во базенот, така што не е потребно пумпање вода од капакот. Супериорна дебелина и напор - Оваа безбедносна покривка е направена од густ силен полипропилен. Се одликува со ременот со 2 подножје што е тројно зашиено низ максимална сила. Има сила на пауза од над 4.000 фунти . Супериорна заштита-влошки отпорни на абразија го заштитуваат од абење на точките за контакт со вашата палуба. Сите ленти имаат не-корозивни совети за алуминиум и големи х-зачувување рачно зашиени на . Стандарди со највисок квалитет-Покрај тоа што има 20-годишна гаранција, ова безбедносно покритие е UL класифицирано во согласност со ASTM Standard F1346, давајќи ви мир на умот дека вашиот ум Inground Pool ќе биде правилно заштитено . Вклучен е хардвер за инсталација - Алатка за придушување, прачка за инсталација и HEX клуч се вклучени за инсталација. Цврстиот месинг прицврстувач се вметнува во палубата за базени, така што тие не претставуваат опасност од тропање кога не се користи капакот на базенот. Страни за да се обезбеди целосна покриеност. Целокупната покривка мери 22 'x 44' за да одговара на базен 20 'x 42 ’.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Киплики Клиренс Облека Жени Обични Еднобојни Печатени Средна Должина Кејп Вратоврска Врвот Качулка Блуза

Ставка киплики : Отичен гроздобер фустан / Гроздобер Вечерен фустан / фустан појас долна облека / Темат�

DEN 265.12

Дизајн Фабрикен Злато Украсено Дрво Врамено Со Музејско Уметничко Печатење Со Двојно Матирање Насловено-Црно-Бело 1

Дизајн Фабрикен претставува прекрасно Златно Украсено Дрво 23х32 Врамено со Уметничко Парче Со Двојно Ма

DEN 3.33