• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „маченик“ платно уметност од Крег Снодграс, бел мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „маченик“ платно уметност од Крег Снодграс, бел мат, црна рамка

DEN 2601.60

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „маченик“ платно уметност од Крег Снодграс, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Крег Снодграс. Тема : Графичка илустрација. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Rramed Art Piece има робот со оружје, облечен во круна на трње. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Киплики Клиренс Облека Жени Обични Еднобојни Печатени Средна Должина Кејп Вратоврска Врвот Качулка Блуза

Ставка киплики : Отичен гроздобер фустан / Гроздобер Вечерен фустан / фустан појас долна облека / Темат�

DEN 265.12