• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Постер за патувања 34“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Постер за патувања 34“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 612.16

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Lantern Presssubject : Map Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно Artthis подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има мапа на Островот Нарагансет Беј Род Ајленд, кој покажува светилници и околу рамката. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'Travel Most 34' Canvas Art.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

17.7 Ден На Независноста На Сад Поставете Перница Едноставен Капак На Перницата За Печатење Тао Пергамент

17, 7х17, 7 Инчен Сет За Перници За Денот На Независноста На Соединетите Држави Едноставен Капак На Перница�

DEN 159.84

Волфрам коскени Черепот Скелет Главата Бенд Прстен Мажи Жени Удобност Одговара 18к Роза Злато Купола Полиран

Идеален за употреба како и машка свадбена лента или женски венчален прстен, овој елегантен прстен од во�

DEN 559.84

Машки Планинарски Чизми Кожни Водоотпорни Чизми На Отворено Трекинг Планинарење ПЛАНИНАРСКИ Чизми За Пешачење

Нортив8 Е американски водечки професионален бренд за спортски обувки на отворено Истражувањето е отело

DEN 959.84

Поправка Боја Оз Основно Палто, Проѕирно Палто И Прајмер Компатибилен Со Сребрена Бреза Металик Форд Експедиција

Боите На Марката за Автоматска Боја на Каросеријата се измешани за совршено да одговараат на фабричкат�

DEN 1119.84

2. Кт Брилијантен Маркиз Исечете Јасен Симулиран Дијамант 18к Бело Злато Ореол Пасијанс Со Акценти Прстен сз 8.5

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 11871.68