• Свеж
Примарно злато Карат бело злато 6x овален танзанит и VS дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 6x овален танзанит и VS дијамантски прстен

DEN 1.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Зачудувачки и стилски, овој 14 карат бело златен прстен има вален облик на сино -танзанит центар со заслепувачки VS2/SI1 Акценти на јасен дијамант на волшебна шема. Овој фенси прстен сигурно ќе додаде класичен изглед на вашиот стил и е достапен во големината на прстот 7. Gemmstone тежи 0,5 CTTW.Metal Тежина : 1,60 Грамсјејл Тип : Фриирање Стил : Gemstone и Diamond Ringgender : Women's Metal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : White Band Width : 1.5mm Ring Size : 7 Gemstone Details : Type : Tanzanite Birthstone Month : December Color : Blue Cut : Faceted Shape : Oval Size : 6mm x 4mm Weight : 0.5 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Clarity : VS2/SI1 Color : G-IBirthstone Month : April Cut : Face Ted Shape : Round Size : 1.1mmweight : 0.014 Cttwquantity : 2 Jewelry Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Miabella Women's's'sims 6- Carat T.G.W. Создаде сина сафир и создаде бел сафир розово злато блиц, позлатен сребрен прстен со

Изгледајте како кралица секој пат кога ќе ја носите оваа елегантна миабела креирана сина сафир и создад

DEN 6016.00

Miabella Women have 5- Carat T.G.W. Октагон, Скај Скај Сина Топаз и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато солитер кросовер прстен

Изгледајте гламурозно без да го претерате со овој прекрасен прстен за кросовер на Miabella Solitaire Изработено

DEN 5855.84