• Свеж
Miabella Carat Carat Carat овален T.G.W. Citrine Carat T.W. Дијамант 10kt бело злато ореол прстен

Miabella Carat Carat Carat овален T.G.W. Citrine Carat T.W. Дијамант 10kt бело злато ореол прстен

DEN 3.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Бидете едноставни и елегантни со овој исклучителен миабела аквамарин и дијамантски ореол прстен. Изработено во треперливо бело злато, овој прстен го прикажува еден овален, аквамарински скапоцен камен (7 х 5мм) поставен во центарот и 46 дијаманти поставени од путер (G-H, I2, I3) формирајќи хало околу аквамаринскиот скапоцен камен. Со висока полирана завршница, овој извонреден прстен е сигурен дека ќе ви направи славна личност на социјалните медиуми. Направено во 10kt бело злато. 5/8 CT. Т.Г.В. Аквамарински скапоцени камења. Аквамарин сечење : овална. Големина на аквамарин : 7x5mm. Столки со камења поставени од пронг. 1/4 CT. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Големина на дијамант : 1x1mm. Поставување на дијаманти : поставеност од путер. Ширина на опсегот : 1,5мм. Златен ореол прстен. Март Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.