• Свеж
1- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребрен гроздобер филигран прстен

1- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребрен гроздобер филигран прстен

DEN 2.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Направете избор што сјае исто толку светло како вашата loveубов со оваа блескава миабела создаде бел сафир и дијамантски гроздобер прстен на филигран. Поставен во бујно сребро сребро, овој прекрасен прстен е засилен со финиш на Милграјн за да му даде стилски изглед. Овој прстен го прикажува смарагдното, сет, сет, создаден бел сафир скапоцен камен (7 х 5мм) како централен дел опкружен со ореол од 32 тркалезни, асфалтни и нечисти блескави дијаманти (G-H, I2-I3). Овој исклучителен скапоцен камен и дијамантски прстен е дизајниран со цел живот на убов и сигурно ќе го однесе здивот. Направено во сребро. 1 3/5 ct. Т.Г.В. Создаде бел сафир. 1/6 ct. Т.В. Дијаманти. Боја и јасност на дијамантите : G H; I2-I3. Безел, Пав и Пренгс поставуваат камења. Милграјн финиш. Ширина на опсегот : 2 мм. Септември Сафир. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Miabella Women have 5- Carat T.G.W. Октагон, Скај Скај Сина Топаз и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато солитер кросовер прстен

Изгледајте гламурозно без да го претерате со овој прекрасен прстен за кросовер на Miabella Solitaire Изработено

DEN 5855.84

Miabella Women's's'sims 6- Carat T.G.W. Создаде сина сафир и создаде бел сафир розово злато блиц, позлатен сребрен прстен со

Изгледајте како кралица секој пат кога ќе ја носите оваа елегантна миабела креирана сина сафир и создад

DEN 6016.00