• Свеж
КТ. Т.В. Ѓердан со композитни дијаманти солза на солза во злато 10к злато

КТ. Т.В. Ѓердан со композитни дијаманти солза на солза во злато 10к злато

DEN 3.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Современа и умен, овој приврзок за дијаманти треперува со уникатни детали. Модерен во топло злато 10К, овој исклучителен избор има пенливи мулти -обликувани дијаманти - еден 1/20 ct. Во форма на круша, една принцеза и три маркиза во форма-во композит во форма на солза. Рамка со дијаманти го опкружува центарот додека квартет на станици со дијаманти поставени од рамки, го украсуваат ланецот. Сјајни со 1/3 ct. Т.В. на дијаманти и брилијантен ламнат сјај, овој дизајн го суспендира центриран по кабелскиот ланец од 18,0 инчи, кој обезбедува со затворач за пролетен прстен. 1/3 КТ. Т.В. Ѓердан со композитни дијаманти солза на солза на солза во злато 10к.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.