• Свеж
Dayco Premium Acc. Затегнувач на ременот, автоматски

Dayco Premium Acc. Затегнувач на ременот, автоматски

DEN 415.68

Од стоката
Достапно е за нарачката

Собранието на затегнувач на додатоци за додаток на Dayco Premium, Собранието на затегнувачот на додатоци за додаток Dayco е директна замена на OEM, која содржи иста високо квалитетна изработка и материјали како оригиналната опрема што ја заменува. Карактеристики и придобивки : ОЕ-еквивалентни и директно вклопување апликација со висока квалитетна прецизна склопување на напнатоста на пролетта ОЕ, наведено собрание на лежиште и склопување на макара, трајни долги животни перформанси произведени со специјално обложена патентирана рамна жица пролет за да се овозможи внатрешната напнатост да биде концентрична, со што се обезбедува повеќе дури и степен на постојана напнатост. Патентираната отклонета плоча за рака го навлажнува движењето на раката, продолжувајќи го животот на затегнувачот со ограничување на количината на ротационо движење. Содржи металик лоциран игла вграден за да издржи екстремни побарувања за погон и правилно да го лоцира затегнувачот за инсталација. Овој затегнувач го вклучува потребниот хардвер за правилна инсталација.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Крајни сопирачки предни и задни полуметални подлошки за сопирачките и комплет за ротор со хардвер WM81013

Полуметална подлога за сопирачки сопирачки и комплет за ротори е безболно, економско решение за истрош�

DEN 3766.88